Bez wysokiej jakości obsługi ani rusz

Bez wysokiej jakości obsługi ani rusz
      Jakość obsługi klientów to bardzo ważny czynnik, który wpływa na powodzenie danego przedsięwzięcia. W dzisiejszych czasach nie wystarczy zaproponować dobry produkt w korzystnej cenie, gdyż klienci mają wysokie wymaga.

      Klient udając się do firmy handlowej czy usługowej oczekuje, że zostanie uprzejmie obsłużony. W zapomnienie idą już zasady obsługi klienta panujące w  czasach PRL. Nie do pomyślenia staje się hasło: „Tych klientów nie obsługujemy” z filmu Barei. Teraz firmy nie mogą sobie pozwolić na nieodpowiednie traktowanie klientów. Coraz popularniejszym zjawiskiem jest tak zwany Tajemniczy Klient(Mystery Shopper). Odpowiednio dobrany i przeszkolony audytor wciela się w rolę klienta i ocenia jakość obsługi w danej firmie. Wyniki tych badań są bardzo istotnym elementem dla prawidłowego funkcjonowania firmy oraz jej rozwoju. Dają obraz firmy od strony klienta i pozwalają wyeliminować popełniane przez personel błędy.
      Oprócz uprzejmości pracownika bardzo ważna jest także fachowa wiedza osób które mają bezpośredni kontakt z klientem. Na rynku wygrywają te firmy, które inwestują w swoich pracowników, wysyłają ich na szkolenia oraz odpowiednio motywują do pracy. Klient przychodząc do sklepu liczy na to, że sprzedawca będzie dokładnie znał swój towar i będzie w stanie doradzić w razie trudności. Na dobrą ocenę obsługi klientów wpływa także jakość komunikacji oraz terminowość. W dzisiejszych czasach klienci bardzo chętnie korzystają ze zdalnych możliwości kontaktu. Lubimy więc te firmy, które mają swoje strony internetowe oraz przyjmują zamówienia przez Internet. Jeśli zamawiamy jakiś towar czy usługę i umawiamy się na konkretny termin oczekujemy także, że będzie on dotrzymany. Jest to niezmiernie ważne, gdyż klient, który raz się zawiedzie na danym sprzedawcy, raczej nie skorzysta już z oferty i będzie przekazywał złą opinię o firmie swoim znajomym lub zostawiał opinie w internecie na portalach do tego przeznaczonych.