Speak Up / Szkoły językowe

Speak Up - Szkoły językowe

Speak Up

adres: ul. B. Krzywoustego 9-10 | Szczecin

ilość komentarzy: 121

Większość szkół angielskiego oferuje taki sam system nauczania dla wszystkich swoich studentów. Ale nie jesteśmy tacy sami! Nie mamy tych samych celów, możliwości i potrzeb. Dlatego tak wielu uczniów nie radzi sobie z nauką angielskiego. Właśnie dlatego w Speak Up stworzyliśmy pierwszą na świecie metodę nauczania stosowaną indywidualnie dla każdego z naszych studentów!

Dodaj Komentarz

   * Przeczytałam(em) i akceptuję regulamin.
* Pola wymagane

Komentarze Sortuj po: 

Uwaga!!!

5 września 2018

Nie zapisujcie się do tej szkoły w razie rezygnacji pozostaje pójście do sadu

Czaki

Speak up Szczecin

2 grudnia 2017

Zachęcam do dokładnego czytania umów i spisywania wszystkich ustaleń na piśmie. Obiecanki konsultantów podczas podpisywania umowy nijak się mają do późniejszej rzeczywistości. Przed podpisaniem umowy jesteś traktowany jak klient, po podpisaniu jak petent. Obecna dyrekcja oddziału szczecińskiego jest zarozumiała i arogancka. Nie dotrzymaje danego słowa. Poziom nauczania jest różny, zależnie od lektora. Jest kilku lektorów, którzy potrafią przekazywać wiedzę. Niestety wiekszość lektorów po prostu bardzo dobrze zna angielski. I to wszystko, nauczyć studentów już nie umie. Cenię sobie elastyczność w doborze godzin studiowania, choc i tak w ostatnim czasie wybór się zmniejszył.

Natręci

30 maja 2017

Uporczywe wydzwanianie i umawianie na kurs. Nie mam czasu na kursy. Wydzwaniali codziennie z numerów komórkowych i stacjonarnych natrętnie namawiając na spotkanie zapoznawcze. W końcu się zgodziłam jednak coś mi wypadło i nie mogłam się zjawić. Po kilku dniach znowu telefon pani prawie krzycząc próbowała się dowiedzieć dlaczego nie przyszłam. Po prostu coś mi wypadło i nie mogłam być. Bardzo się zbulwersowała już miałam ochotę odpowiedzieć ze jak Kuba bogu tak bóg Kubie za zawracanie dupy. Numery poblokowane i szerokim łukiem radze omijać takich naciągaczy zwłaszcza czytając inne komentarze.

kamila

Marketing mają niezły...

6 marca 2017

Kiedy się zapisywałam, wydawało mi się, że będzie dobrze, bo lektorzy są faktycznie w porządku, natomiast... próba uzyskania jakiejkolwiek pomocy w momencie kiedy zachorowałam - nie powiodła się. Recepcja - której głównym zajęciem jest plotkowanie, w dość niesympatycznym tonie, i jedzenie (na recepcji!!!) odesłała mnie do konsultanta, potem okazało się, że potrzebna jest pani dyrektor... której praktycznie nie można zastać w szkole!!! Pytałam kilkukrotnie, kiedy pani dyrektor będzie pracownice recepcji mówiły za każdym razem "powinna być (!!!) jutro", albo "prawdopodobnie (!!!) będzie za dwie godziny"... kilkukrotnie przybywałam do szkoły i okazywało się, że "właśnie wyszła", albo "będzie wieczorem", a moja sprawa wciąż nie została rozpatrzona - od listopada. Nie mogę realizować kursu ze względu na stan zdrowia, a szkoła pamięta o mnie tylko wtedy, gdy jest termin płatności kolejnej daty. Nie rozumiem, po co to odsyłanie do osoby, która jest w szkole przeważnie wirtualnie - wystarczyłoby żeby ktokolwiek powiedział mi o której konkretnie mam przyjść dostosowałabym się. Ogolnie w szkole panuje dość luźny nastroj i ma się wrażenie, że nikogo uczeń nie interesuje.

Iwona

goko

25 stycznia 2017

kurs przebiega bez zakłoceń, rodzice zapisali mnie na kurs dla młodziezy, nie za bardzo chciałam chodzić ale grupę mam fajną,nauczycieli też i już jakoś się wkręciłam w naukę, idzie mi coraz lepiej co widać też po kartkówkach w szkole, pani od angielskiego ze szkoły się zdziwiła skąd u mnie nagle taki postęp, niestety ona jest mega zniechęcająca do nauki, dobrze że na kursie jest inaczej

taro

Kurs maturalny

16 stycznia 2017

Idealna szkoła, jeśli ktoś szybko i solidnie chce przygotować się do matury z angielskiego. Ja zapisałem się jeszcze w 2016 roku, ale są tacy, którzy przychodzą dopiero teraz i też powinni dać sobie radę. W kursie najbardziej podoba mi się to, że bardzo dużo rozmawiamy po angielsku, a nie tylko rozwiązujemy suche zadania maturalne.

robofrantoja

nauka

19 grudnia 2016

wiele lat się uczyłam w szkole i zawsze to kiepsko mi szło, w liceum nie lubiłyśmy się z panią od angielskiego i na świadectwie maturalnym mam dwóję, na studiach zeby znów tak kiepsko nie wypaść zapisałam się na kurs do speak up, jko studentka dostałam rabat co było przyjemną ulga dla studenckiej kieszeni, potem poszlo już z górki, teraz uczę się z przyjemnością, poznałam sporo fajnych osób na kursi,e, często się spotykamy na activities clubs

helelel

dobra szkoła

14 października 2016

moja córka chodzi do tej szkoły na kurs, ja jestem zadowolona, młoda takze bo teraz co chwila mnie jakimiś słówkami zaskakuje, tłumaczy mi piosenki które lecą w radiu, zawsze cieżko mi było ją zmotywować do nauki a na kursie idzie jej świetnie, widocznie lektorzy mają podejście do młodzeży, nauka na pewno zaprocentuje, mi ię podoba też to że mam wgląd na bieżąco do postępów, mogę monitorowąc jak jej idzie

marrti

Czytaj umowy ;)

23 września 2016

Co Wy tak marudzicie z tym speak upem? Wiadomo, że umowę zawsze trzeba przeczytać przed podpisaniem, ale nikt nie chce nigogo oszukać. Oni są po to, żeby uczyć i uczą. Mnie nauczyli. To mój ostatni rok studiów, więc niedługo zmykam z Polski, ale moja młodsza siostra idzie na AM i też będzie szlifowała angielski w speak up. No i teraz studenci nie muszą podpisywać umowy z bankiem.

sabinkaduchess

21 września 2016

Wcześniej próbowałem się trochę uczyć sam, ale to było dobre. Dla mnie szkoła przyniosła dobre efekty. Podobało mi się to, że mogłem ustalać sobie grafik zajęć. Fajne też były dodatkowe zajęcia - kluby związane z zainteresowaniami, jak podróże czy filmy.

kaktus

ok

16 lipca 2016

Według mnie szkoła zasługuje na wysoka ocenę bo właśnie dzięki nim przełamałam barierę językową a teraz chodzę na dodatkowe zajęcia podróżnicze, bo chcę na wyjeździe dogadać się chociażby w sklepie czy kawiarni.

kinga

warto

12 lipca 2016

Zapisałem sie w zeszłym roku za namową kumpla, poszlismy razem, kurs w sumie nie byl drogi wiec wykupiłem trochę dłuższy zeby w końcu się czegoś nauczyć, trzeba sporo wkuwac ale chyba o to chodzi, w tym roku wybrałem sie za granicę i w koncu nie miałem stresa czy sie dogadam, czy bede potrafił coś w restauracji zamówić, może jeszcze mój angielski ni ejest idealny ale już na pewno potrafię się skomunikować.

Mistrzowie manipulacji.

16 marca 2016

Zanim podpiszesz umowę ze szkołą przeczytaj b. dokładnie umowę (najlepiej z pomocą prawnika!!!). Przede wszystkim zawierając umowę ze szkołą w rzeczywistosci zawarłam umowę kredytową z bankiem. Sądziłam, że opłaciłam 5 poziomów, a tymczasem okazało się, że opłaciłam ich sześć!!!!! Gratulacje dla manipulatora!!! Ale to nie koniec jego umiejętności w tym zakresie!!! Podkreślił z naciskiem, że tempo nauki mogę dostosować do własnych możliwości, czyli cały program mogę zakończyć w DOWOLNYM CZASIE!!!! Tym czasem okazało się, że cały program ma swój określony termin i jego przekroczenie wiąże się z dodatkowymi opłatami!!!! (Bardziej zainteresowanych odsyłam do wpisu "whaas" z dn. 23.011.2016.). I szkoda ogromna, że szkoła stosuje tak nieetyczne metody rekrutacji bo metody nauczania są godne polecenia. Być może pdoręcznik jak i program multimedialny może nużyć swoją przewidywalnością, jest to jednak wynagradzane ciekawie prowadzonymi przez nauczycieli lekcjami. Zwrócić należy natomiast na zdarzające się błędy w materiale multimedialnym co zgłaszałam nauczycielowi, który zresztą zapisywał mnie do szkoły. Czy błędy zostały prowadzone? Nie wiem.

Vie

Oszukują ludzi.

23 stycznia 2016

Sama formuła nauczania w tej szkole jest dobra, jesli możesz regularnie uczestniczyć w zajęciach i realizować materiał to można poprawić swoje umiejętności językowe. Czyli, jak w każdej szkole językowej. Natomiast cała reszta, a zwłaszcza to co mówią osoby o zasadach gwarancji, możliwości przedłużenia kursu w przypadku kiedy nie można uczestniczyć w zajeciach, to wszystko KŁAMSTWO. Ja zapłaciłam za cały kurs ale czterech poziomów nie udało mi sie zrealizować w wyznaczonym czasie i mimo, ze na poczatku kursu pani, która sprzedawała mi kurs BARDZO zapewniała, że będzie możliwość realizacji całego programu nawet po przekroczeniu czasu jego trwania, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, to pan "dyrektor"(KOMPLETNY ZŁAMAS ) postanowił wyciągnąć jeszcze wiecej kasy i zaproponował mi, że przedłuży kurs na kolejne osiem miesięcy za "promocyjne" 200 zl. za miesiąc!!! To naciągacze, którzy chcą wyciagnąć jak najwięcej kasy. Współczuję ludziom którzy tam pracują. Nie dziwię się, ze fajni nauczyciele rezygnuja z pracy w tej szkole. To bagno. Nie polecam. Chcecie się uczyć języka? Zapiszcie się do innej szkoły.

Whass

11 stycznia 2016

Chodzę do nich od niedawna ale myślę, że zostanę na dłużej. Lektorzy są cierpliwi i tłumaczą do skutku, mi udało się przez te kilka m-cy sporo nauczyć a nigdy orłem nie byłem jeśli chodzi o języki.

nizziol

OSZUŚCI !!! MILI TYLKO PRZY ZAPISACH!!!

4 stycznia 2016

Nawet nie mam siły opisywać przebojów z nimi, jestem naiwny że nie poczytałem wcześniej opinii o nich w internecie, teraz mam kredyt który mimo wypowiedzenia umowy i podpisanego przez dyrektora szkoły rozliczenia gdzie zobowiązuję się dokonać zwrotu pieniędzy dla banku w ciągu 14 dni dalej mnie obciąża. Minął ponad miesiąc a bank do mnie wydzwania bo szkoła łaskawie jeszcze pieniędzy nie zwróciła, w dziale kadr pani konsultant mnie informuję że szkoła "niewie kiedy zapłaci" ...no cyrk!!! OMIIJAĆ !!!!

Artur

dobra szkoła

9 grudnia 2015

Ja chodziłem do nich na studiach, poziom nauczania był dobry, lektorzy się przykładali, duży nacisk kładziono na mówienie, zajęcia były ciekawie prowadzone.

tymsko

naciągacze

20 listopada 2015

wygrałam 100 darmowych godzin. POSZŁAM NA ROZMOWE. Pani Barbara mnie tak pięknie w to wkręciła ze zawołała dyrektora dostałam piękne zniżki bo rata za kurs wynosiła mnie 230 zł a nie 400. przy okazji nikt mi nie powiedział że pożyczke biore z banku i czytając umowe poszłam złozyc rezygnacje. Powiedzieli ze załatwią cesje po tygodniu mieli się odezwać. Cisza...do momentu az zadzwonił bank i powiedział ze nic nie wie i ze mam im zapłacić juz z odsetkami. Poszłam złożyłam rezygnacje pisemną która zaginęła. znowu dzwoni bank następna rata i tam ta nie spłacona z odsetkami... może po prostu powinniśmy to załatwić sądownie ? razem wygramy na pewno . Chętnych prosze o kontakt na meila - klaudusia121196@gmail.com

klaudiaaaa

byłem w speek up

23 października 2015

byłe w speek up bardzo mila obsługa klienta chciałem przemyśleć po rozmowie czy się zapisać do szkoły czy nie ale tak mi pięknie wszystko przedstawiano i specjalnie dla mnie zrobili bardzo dużą zniżke sam szef kombinował jak mi jeszcze z ceny zejść ale aby dostać tą super ofertę musiałem podjąć decyzje odrazu.... no i podjołem podpisałem wszystko i poszedłem do domu z mieszanymi uczuciami w domu przeczytałem umowy okazało się ze zapisując się na kurs stałem się szczęśliwym posiadaczem kredytu na kwotę 4000 zł w Santander banku. po przeczytaniu negatywnych komentarzy Tego samego dnia poszedłem rozwiązać umowę w speek up teraz pisząc to jestem tydzień po tym zdarzeniu i nadal zalatwiam formalności w sprawie rozwiązania umowy. mogę powiedzieć tylko ze daje 5 gwiazdek obsłudze za niesamowity talent w sprzedarzy gdyby nie oni pewnie nic bym nie podpisał tego dnia i nie tracił czasu na anulowanie podpisu

Lentz

Kłamczuchy :)

8 października 2015

Napisałem rezygnację (poleconym, nie chciałem z nimi mieć nic wspólnego - więc jedna miła rozmowa jak to się nie chcę uczyć mnie ominęła). 28.09 spotkanie z dyrektorkiem, znowu gadka szmatka co ze mnie za leń, kredycik jest ok bo przecieć mi DOFINANSOWALI kurs to o co mi biega jak kasę dostałem :) No dobra, rezygnacja podpisana. Nagle "przypadkiem" wparowuje niejaki radeczek - ten który mnie władował w ten kredyt. Z radosną nowiną - jest mityczny klient na cesję mojego kursu na 05.10 :)) Uratuję 2 patole (bo taki haracz muszę zapłacić za rozwiązanie umowy). Muszę tylko napisać że rezygnuję z wypowiedzenia :))) Ok, znowu stary i głupi dałem się nabrać. Oczywiście żadnego klienta nie ma i nie było, nikt do mnie nie zadzwonił 05.10. Mało tego - polazłem tam 08.10 i nikt nie wiedział o co biega, chcieli mnie zapisać na lekcje no przecież zrezygnowałem z wypowiedzenia :))) Generalnie ten młody kłamczuch śmiał się mi w twarz, groził mi sądem jak nazwałem go kłamcą - co jest akurat zgodne z prawdą. Wypowiedzenie biegnie od nowa - pewnie z 300 zł będzie mnie ta heca kosztować. Piszę to dla przestrogi - ŻADNYCH NEGOCJACJI z nimi. Oni bezczelnie KŁAMIĄ. Rezygnować, sprawdzać czy wpłacili do banku kasę i potem użerać się z bankiem. Ja mam taki zamiar - spotkam się z meritum w sądzie.

tomcio

To jakaś mafia...

25 sierpnia 2015

Poszedłem tylko na test i podziękowałem..I mam teraz za to pomimo moich wielokrotnych próśb same telefony ....Nękają mnie od wielu wielu dni ...dzwonią z numeru 224278719 i 601954720....Nigdy nigdy SPEAK....

nigdy speak up!!!!

Ostrzegam przed Speak up!!!!!!!!!!!!!!!

18 sierpnia 2015

Szkola Speak up zrobila tyko wokol siebie reklame- otoczke, a tak naprawde polityka firmy jest bardzo bardzo kiepska. Jest mnostwo niedociagniec, nie ma osoby odpowiedzielnej z ktora mozna cokolwiek ustalic. Szczyca sie plastycznym grafikiem a tak naprawde jest to jakis koszmar. Umawiac sie mozna tylko 3 tyg do przodu na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, jezeli brak miejsc musisz niestety 2 tygodnie czekac na swoj termin a placisz pieniazki tak czy owak! to bylo na porzadku dziennym. Jestem pewna ze kazdy sie pod tym podpisze! Jest bardzo niedopracowana taktyka,, a uczen jest poszkodowany. Malo tego nie wiem czy wiecie ale zaczynajac wspolprace ze Speak up nawiazujecie wspolprace z bankiem Santander. To jest istny koszmar. Dlugi sie ciagna za mna juz pol roku a oplacalam z miesiaca na miesiac regularnie. jezeli sie spoznilam 3 dni bank dzwoni albo wysyla pismo za ktore placisz 13 zl za kazdym razem + oraz odsetki! w momencie kiedy oplacisz kare oni wysylaja kolejne pismo ze jestes dluzny kolejne 13 zl + odsetki bo przelew trwa powiedzmy do dwoch dni( dla nich sie liczy dzien otrzymania pieniedzy a nie wyslania) a dzien zwloki powoduje ze zostaly naliczone kolejne odsetki o czym bank musi cie poinformowac wiec wysyla kolejne pismo i tak w kolko! za co ty placisz. Z nimi nie wygrasz, zapewniam!!! najlepsza historia to taka ze czlowiek sie chce ksztalcic a nieswiadomie wpada w jakies gowno po pachy i nie moze sie wydostac. Po rozwiazaniu umowy ze Speak up placisz kaze za zerwanie, to wiemy, bo godzisz sie na to przy pierwszej umowie. Placisz im rowniez dodatkowo kilka stowek za to ze umowa byla malejaca a z racji tego ze zrywasz wczesniej wiec musisz zaplacic rowniez za lekcje, zeby wyrownac rachunek ktory byl wyliczony na poczatku zawarcia umowy. Po zerwaniu umowy Speak up ma natomiast w glebokim powazaniu aby poinformowac bank Santander o tym ze uczen przerwal nauke i dalej z miesiaca na miesiac dostajesz wezwania za miesieczne raty wraz z odsetkami i oplata za telefony + za pisma oraz pisma z pogrozkami od windykacji! Wtrace jeszcze ze wydawalo by sie ze masz czyste konto bo oplaciles wszelkie naleznosci ze szkoly Speak up ( bo oni daja ci pismo ile nalezy uregulowac lacznie z kara zerwania i wydawalo by sie ze mozesz spac spokojnie otoz nie, bo napastuja ciebie niemal codziennie, lacznie z sobotnimi porankami kiedy czlowiek ma wolne i chce odespac to nie, bo bank musi pilnie przypomniec o zaleglosciach! i dzwonia po 12 razy na dobe aby tylko abys odebral elefon a oni wysla kwitek do zaplaty ze oni sie pofatygowali zadzwonic a ty za to slono placisz, jak rowniez musza poiformowac ze masz kolejne wplaty bo jestes zwiazany z nimi umowa na rok i musisz placic za kolejne raty wraz z ciaglymi odsetkami. DZwonisz w kolko a to do banku a to do szkoly i kazdy sie tlumaczy po swojemu. Szkola mowi ze oni sa czysci bo podali wlasciwa kwote do uregulowania i ze masz to wyjasniac z bankiem a bank twierdzi ze masz jeszcze kolejnych 8 rad do oplacenia. Mozna szalu dostac! i do kogo tu sie zwrocic z pomoca???? kazdy raczki umywa kazdy chce pieniazki dostac. Po kilku miesiacach zerwanych nocach wpadasz na trop ze to Speak Up nie uregulowal wplaty na konto banku( oni oczywiscie sie nie przyznaja i probuja to zmazac) ale jestes juz tak rozjuszony ze chcesz ich rozerwac na strzepy. Dzwonisz do siedziby do warszawy Speak i mowisz czy przelali pieniadze do banku?( oni maja umowe miedzy soba bank najpierw placi z gory cala kwote szkole, ) a biuro szkoly na to ze stoickim spokojem informuje ze jeszcze nie, a mija drugi miesiac ich spoznienia za co ty dostajesz po dupie od banku bo ich nie interesuje. U nich widnieje ze masz jeszcze ponad pol roku rat i masz placic. Rozmawiasz z kierownikiem biura szkoly speak up a on sobie jaja robie ze jeszcze nie przelali i ze to zrobia i to sie ciagnie miesiacami, a nawet nie potrafia sie przyznac dlaczego, zadasz wyjasnien a oni ze spokojem to samo ze przeleja i nie podadza przyczyny. Taka oto swietna wspolpraca pomiedzy Speak up Santanderem i uczniem! gratuluje! a przede wszystkim Szkole Speak za tak nieuczciwe tak podle traktowanie swoich uczniow, w ogolele ludzi. Dziekuje za caly ten bajzer, nawet gdybym chciala kontynuowac nauke na pewno nigdy wiecej nie chce miec z wami do czynienia.! Ja wiem ze nie jestem jedyna. jest bardzo duzo ludzi ktorzy sa tak samo traktowani i maja nieprzyjemnosci od str banku po przez zaniechanie i lekcewage szkoly. Gdyby sie o tym mowilo glosno moze poniesli by kare za swoje postepki. Slyszalam juz kilkakrotnie ze ludzie maja problemy. Ludzie obudzcie sie! nie siedzcie cicho! nie mozna tak tego bagatelizowac! macie z nimi problem to mowcie o tym! nie badzcie bierni, to jest nieludzkie z ich strony!!! i niech nie pier..doli Speak up ze maja swietny plastyczny grafik i te swoje smieszne promocje! nie lapcie sie, te wszystkie promocje darmowe kursy to trik marketingowy! haczyk jest zawsze, ale to absolutnie zawsze! cos za cos, oni musza wyjsc na swoje! Sprawy jeszcze nie zakonczylam Szkola musi za to odpowiedziec i poniesc konsekwencje!!. Pozdrawiam

niki

złodzieje

21 lipca 2015

Uczęszczamy speak do szkoły speak nie skończyłam zadnego poziomu bo bo zostałam namówiona na zmiane am. ponad to scigaja mnie za multimedia które są d oniczego poziomu bo rzekomo sobie nie radziłam .ponad to bank mnie sciga za nieplacenie chociaz zaplacilam przed terminem szczerze odradzam tą szkołe bo to jedno wielkie G tylko problemy przez nich

anka

Pozew zbiorowy

13 czerwca 2015

Witam. Szukam osób poszkodowanych przez Speak up w Szczecinie. Proszę się ze mną skontaktować przez profili na fb https://www.facebook.com/pozewSpeakUp?fref=ts

Poszkodowana

21 maja 2015

Daję głowę, że te pozytywne komentarze to piszą pracownicy szkoły...Pani konsultantka która zapraszała mnie na rozmowę usiłowała wyciągnąć ode mnie dane osobowe, ale absolutnie się nie zgodziłam. Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.

asik

dobra szkoła

27 kwietnia 2015

jak dla mnie przyzwoita szkoła. nauka na wysokim poziomie, grupy niewielkie. indywidualne podejście do każdego kursanta. nie miałam żadnych nieprzyjemności. mam nadzieję, że to się nie zmieni

jolka

Meritum

10 kwietnia 2015

Szkoła wiadomo że krętacze, ale czy ktoś po prostu przestał spłacać kredyt zaciągnięty w tym szemranym banku który doskonale wie że ma do czynienia z tymi frędzlami? Mnie nękają 10 telefonami dziennie, mam już sporą bazę zbanowanych numerów. Wolę spłacić firmie windykacyjnej niż tym wspólnikom krętaczy.

Tomek

Bezczelność

9 kwietnia 2015

Niestety i ja padłam ofiarą tych krętaczy. Podpisałam z nimi umowę o kredyt ! Kiedy wcale nie miałam takiego zamiaru, nieźle potrafią człowieka omotać. Podobno trafiłam na najlepszego sprzedawcę pod względem wciskania kredytów ( stąd też mój zawrót głowy i podpisane dokumenty, na ogól jestem bardzo ostrożna). W umowie było dla mnie wiele niejasności, ot co, na moje wątpliwości dorobili aneksy do umowy o treści , którą sama zaproponowałam w kilku kwestiach- jak wspaniale- pomyślałam , jestem bezpieczna ! Nic bardziej mylnego. Po powrocie do domu, usiadłam do komputera, żeby sprawdzić informacje o szkole, do której zwabił mnie konsultant przez telefon, wciskając, że wygrałam bon na kurs językowy. Kiedy odczytałam wszystkie negatywne opinie byłam i jestem nadal przerażona ! Pojechałam po Świętach najpierw do adwokata, następnie do banku, a dzisiaj byłam u nich z wypowiedzeniem umowy. To co mnie spotkało przechodzi ludzkie pojęcie. Byłam odsyłana od pokoju do pokoju, każda z tych osób, próbowała dalej mną manipulować, moje ciśnienie rosło, ponieważ nie pozwalali mi złożyć wypowiedzenia. Zaczęły się nieprzyzwoite komentarze, podnoszenie głosu, uwagi typu, że nie ich wina , że nie stać mnie na naukę języka, że straciłam ich czas na rozmowie, że szybko opadło mi zaangażowanie na naukę, że nie nauczę języka, że jestem taka i owaka, wchodzenie do spraw prywatnych zaczęło się z ich strony i to w bardzo bezczelny sposób !!!! Uznali, że ktoś mnie musiał kiedyś bardzo zranić - bezczelny Pan Radosław S. kiedy spisywał dane z dowodu osobistego poruszył sprawy nazwiska i wyszło, że przeżyłam rozwód, dlatego wiedzieli jak mnie ugodzić, żebym pomyślała, ze odchodzę od nich z powodu swoich przeżyć. To jest koszmar jakiś z nimi !!! NIEWIARYGODNE. Próbowali wzbudzić we mnie poczucie winy, że on nich odchodzę na różne sposoby , dramat !!!! Mój adwokat jak zobaczył teczkę z ich logiem , od razu się uśmiał i powiedział, że to banda krętaczy i są z tego znani i dziwne, że cały czas funkcjonują. Co ciekawe nie chcą mi zwrócić zaliczki i jeszcze mam niby zapłacić 170 zł, nie wiem za co, nie byłam na żadnej lekcji, ani nie dostałam książek. Próbują wyłudzić !!! Zaczynam zastanawiać się czy nie uruchomić swoich kontaktów w telewizji, jeśli będą mnie nękać tak jak połowę innych klientów o nieznane koszta. Podobno stosują głuche telefony. Na pierwszym spotkaniu faktycznie traktują ludzi dobrze, można poczuć od nich przyjacielską sympatię, to też w wiekszosci ludzie opisuja, jednak później zaczyna się coś okropnego. Byłam tam dzisiaj osaczona, wszyscy na mnie patrzyli , czułam się zdenerwowana, aż w końcu jak usłyszałam te brednie o życiu prywatnym to zaczęłam się w głos śmiać mówiąc, że są bezczelni!!!

B-TV

smiechu warte.

9 kwietnia 2015

Muszę się zgodzić ze wszystkimi negatywnymi opiniami. Podpisałam umowę i po niecałym tygodniu przyszłam z wypowiedzeniem. Spotkałam się z chamstwem i bezczelnością, głupie uwagi, wchodzenie w prywatne sprawy, odsyłanie od pokoju do pokoju, dramat. Nie sądziłam, że tak ciężko będzie zrezygnować, zwłaszcza, że nie byłam nawet na żadnej lekcji ( co ciekawe nie chcą mi zwrócić zaliczki i niby mam im jeszcze zapłacić dodatkowo 170zł nie wiem za co, żadnych ksiązek nie dostałam, nie była nawet jeszcze na spotkaniu organizacyjnym). Wczoraj byłam u swojego adwokata i powiedział mi, że kojarzy tę szkołę i faktyczne to krętactwo, zdziwił się, że dałam się wrobić w kredyt u nich i kazał od razu jechać do banku, żeby kredyt wycofać, a następnie do szkoły. Zapewnił mnie, że nie powinnam ponieść żadnych kosztów- jednak szkoła twierdzi inaczej. Potrafią nieźle omamić klienta. Dzisiaj jak byłam zapytana o powód rezygnacji , powiedziałam, że m.in przeraziłam się tyloma negatywnymi opiniami w Internecie, na co mi odpowiedzieli, że to kłamstwa. Tak się składa, że całe chamstwo, które spotkało klientów podczas składania wypowiedzenia, spotkało i mnie. Trzeba wejść tam z telewizją i tyle. 10 moich znajomych powiedziało, że to niezła frajerska machina.

tvp

nie polecam

8 kwietnia 2015

ja tez zostalam wmanewrowana w kredyt! zrezygnowalam z kursu w szczecinie bo nie podobalo mi sie w jaki sposob sa prowadzone lekcje,myslalam ze tak jak mi konsultantka mowila bedzie nowoczesnie okazalo sie ze przerabiamy podrecznik, ktory chyba moge robic sama w domu! po co mam tyle placic no i okazalo sie ze nie moge zrezygnowac mimo ze bylam na lekcjach tzw. probnych!! no i teraz musze za to placic pytam sie czemu?????

Beata

Oszuści i krętacze

24 marca 2015

Ludzie uważajcie co podpisujecie!! Nie podpisujcie niczego na pierwszym spotkaniu!! Jeżeli ktoś się zapisał "niechcąco" jak większość ich uczniów (chodzą bo płacą i płaczą) i chce zrezygnować ma 14 dni na odstąpienie od kredytu, co najlepiej zrobić osobiście w placówce banku Szczecin, ul. Jagiellońska 83/U2 Wypowiedzenie umowy ze szkołą powinno się dostarczyć do szkoły najpóźniej dzień przed pierwszymi zajęciami, wtedy jest najmniej problemów z rozliczeniem. Dziwię się że jeszcze nikt nie zrobił porządku z tymi krętaczami. Oni nie uczą, oni wrabiają ludzi w kredyty!

Anna Nalepko

Szczerze odradzam naukę w tej szkole!

26 lutego 2015

Konsultanci świetnie wyszkoleni by wmanewrować kredyt na prawie 5 tys, zł. Dyrektor i reszta konsultantów to banda prostaków bez klasy. A historia moja z szkołą zaczęła się jak większości z Państwa - telefon że dla mnie jest kurs z specjalnym dofinansowaniem. Spotkanie w szkole - miła atmosfera i umowa podpisana. Tylko szkoda że żadne specjalne dofinansowanie nie istnieje.... to bujda by naciągnąć na kredyt. A jaka szkoła staje się wroga gdy chce się z nimi rozwiązać umowę....1200 zł w plecy a nie żadne dofinansowanie. Dziwię się że oddział w Szczecinie jeszcze istnieje naprawdę....

out91

UWAGA!!! Inteligentni Oszuci!!! Zawierają z Toba kredyt!!!

4 lutego 2015

Odradzam wszystkim naukę w Speak Up, zostałam przez nim oszukana i w to bardzo inteligentny sposób. Uważajcie na ich stosują wyrafinowane techniki sprzedażowe oparte na wyłudzeniach i celowym niemówieniu tego co dla nich niewygodne... Mało tego w bezczelny sposób mówią Ci, że trzeba było wnikliwie przeczytać umowę, cytuję:"jak to nie wiem pani co podpisuje"? Teraz czuję się oszukana i muszę zapłacić ponad 1000zł+175zł za książkę?!!! Paranoja i totalne oszustwo! Tym wpisem chcę przestrzec wszystkich, którzy chcą zapisać się do tej szkoły, by tego nie robili i znaleźli inną... Chociaż Wy nie dajcie się omamić ich pięknym słowom, które kłamią i wyłudzają pieniądze!!!

Marta

totalne dno

4 lutego 2015

Pominę fakt z tym rozliczeniem szkoły za kurs, ok, moja wina. Ale skoro nastąpiło rozwiązanie umowy To zamsarnym obowiązkiem Szkoły jest oddać pięniądze ktore są winni. A tymczasem oni sobie nic z tego nie robią. życze im jak najgorzej i współczuje pseudo-konsultantom. Po prostu wstyd.

kursant

Czy jest ktoś kto skorzystał z gwarancji

3 lutego 2015

Witam . Też zostałem oszukany ,na początku zaznaczyłem że w razie propozycji pracy za granicą będę musiał zrezygnować z dnia na dzień - nie było problemu,powiedziano mi żebym tylko nie pisał nic w książce , żeby była do zwrotu jak chciałem skorzystać z gwarancji wypełniłem warunek zrobienia 20 lekcji mulimedialnych i 10 z lektorem , oddałem książkę - w terminie 3 miesięcy. Dostałem pismo że nie spełniłem warunków gwarancji bo nie wypełniłem książki . To FAKT KAŻDEGO TRAKTUJĄ INDYWIDUALNIE , aby tylko nie udało się spełnić warunków gwarancji . Mam prośbę CZY JEST KTOŚ KOMU UDAŁO SIĘ Z NIEJ SKORZYSTAĆ , BO JAK NIE TO WIADOMO O CO CHODZI. Mój tel 505 175 111

andreszczecin

Speak Up to OSZUŚCI!!! UWAŻAJCIE!!!

29 stycznia 2015

Do szkoły Speak Up w Szczecinie trafiłam przypadkiem, z chęcią zapoznania się z ofertą nauczania. Bardzo miła pani konsultantka zaproponowała mi cudowną gwarancję ,,Sprawdź czy się nauczysz". Miałam wpłacić tylko 100 zł i przez 3 miesiące mogłam chodzić na zajęcia aby zrealizować pierwszy poziom nauki w szkole. W razie rezygnacji nie miałam ponosić żadnych dodatkowych kosztów ponieważ niby na pierwszy poziom nauczania szkoła otrzymuje dofinansowanie a gwarancja jest po to aby poznać system nauczania szkoły. Okazało się jednak, że muszę zapłacić za okres który chodziłam i wystawiono mi super ROZLICZENIE KOSZTÓW na prawie 1200 zł. Konsultowałam sprawę z prawnikiem i umowa pisemna ma pierwszeństwo nad umową ustną a dokumenty, które Speak Up podsuwa do podpisania (pomijając to, że biorą na nas kredyt) są tak skonstruowane, że oni i tak wyjdą na swoje. MUSIMY COŚ Z TYM ZROBIĆ!!! NIE DAJMY SIĘ OSZUSTOM!!!

Oszukana

Uważajcie na Speak-Up!!

30 grudnia 2014

Jeśli ktoś z Was zainteresowany jest realnym działaniem, to zachęcam do kontaktu. Jestem już bardzo bliski pozwania spółki Learning System za praktyki, które stosują. Speak znany jest Federacji Konsumentów bardzo dobrze, znany jest Rzecznikowi Praw Konsumenta, te organizacje dostają coraz więcej zgłoszeń od klientów. Sam jestem jednym z poszkodowanych, gdyż Speak Up chce mnie rąbnąć na prawie tysiąc złotych. Jeśli nie pomogą organizacje, idę do sądu. Jeśli ktoś z Was zastanawia się czy zapisać się do tej szkoły, z całego serca odradzam.

alabaster

Zakłamanie i tyle

23 grudnia 2014

Dlaczego wszyscy czekacie z pozwami do sądu. Tomek którego czytałem wpis taki mądry a nie złożył pozwu do prokuratury. A ja złożyłem wraz z moją narzeczoną. Scenariusz jest taki sam jak opisał Tomek i chyba u tego samego kolesia byliśmy. Czary mary i kredyt gotowy. Ja zostałem wmanewrowany w kredyt 10 000 na 21 miesięcy a rozmowa była o 3 miesiącach i to dofinansowanych. Więc będę teraz domagał się tego dofinansowania które było nam obiecane bo obietnice trzeba dotrzymywać.

elwis

Oszuści !!

22 grudnia 2014

Niby szkoła fajna, elastyczna itd. A tak naprawdę biorą kredyt w Twoim imieniu z bankiem, i przy rozwiązaniu umowy oni Ci wyliczają kwotę z którą musisz rozliczyć się z bankiem. Byłam u prawnika , da się z nimi sądzić ale koszty tego mogą być wysokie, nie dajcie się oszukać. Namawiają starych ludzi do nauki języka gdzie nie jest im do niczego potrzebny , wiele ludzi ma z nimi problem. Ja muszę spłacić ponad 1000 zł do tego muszę iść do banku i dowiedzieć się czy nie muszę rozliczyć się dodatkowo. Jest to wielkie oszutstwo , teraz człowiek głupi i płaci za błędy.

Never

ODRADZAM PO PROSTU ODRADZAM

16 grudnia 2014

Ludzie brani z ulicy Prokurator by się przydał

devel

da się z nimi wygrać

11 grudnia 2014

Podpisuje się z nimi umowę na rok, półtora i zostaje się wmanewrowanym w kredyt. Pamietajcie o mozliwości ustawowej odstąpienia od tego w krótkim terminie po zawarciu. Jeżeli jednak to przegapicie to macie przerąbane. Załóżmy ze kurs kosztuje 4 200. Chodziłam 2 miesiace, które są wycenione na bajońską sume 1200. Przez 2 miesiące spłaciliście im ok 500zł. To waszym zadaniem jest oddanie im 700zł. A pozostała kwotę oni muszą oddać bankowi. To wy musicie pilnować czy oni oddają bankowi. Rozmawiałam z bankiem, SU uwielbia spóźniać sie w oddawaniu kasy a po dupie mamy my. Pilnujcie jak dostajecie rachunki i uważnie czytajcie, bo na rachuku też mnie chcieli oszukać. W razie czego dzwońcie do Warszawy i proście z ksiegowymi. Ja tak narobiłam im koło dupy, że potem z centrali do mnie dzwonili i wypytywali o dyrektora i o kondycje szczecińskiego oddziału. PS w momencie wcześniejszego uregulowania płatnosci z Santanderem, bank przesyła wam jakiś procent kwoty za to ze szybciej spłaciliście kredyt. Poza tym kadra jest świetna;)

magdaj

Żenada, ale na własne życzenie

11 grudnia 2014

Dzwonek alarmowy powinien się odezwać w momencie tego odstawionego cyrku z dzwonieniem przez naciągacza (pardon, prowadzącego rekrutację) do jakiejś kobiety "czy można temu panu WYJĄTKOWO dofinansować kurs" - to było tak idiotyczne że ktoś się na to nabiera? Oczywiście specjalnie dla mnie jeszcze jedno dofinansowanie się znalazło (jaka dobra firma, dopłaca do kursu). No ale ok, zależało mi żeby się podszkolić i olałem to. Potem gadka szmatka, do tej pory nie wiem jak oni to zrobili że dałem się władować w kredyt na 2 lata od którego NAWET śmierć mnie nie uwolni :) I nie wiem jak to zrobili że od razu podpisałem tą chorą umowę zamiast jak zwykle to robię wziąść nią wpierw do domu :) Perfect marketing i kiting of klient ;) Chodzę teraz na zajęcia sporadycznie, ale chodzę by w ogóle ta kasa się nie zmarnowałą, coś tam zawsze w łbie zostaje, ale taniej by było wziąść prywatnie lektora. Jak czytam tą umowę to nawet nie ma co się pyszczyć, bo wpierw wziąłem kredyt z banku i ktoś go musi spłacić, w umowie nic nie ma że oni jak się zrezygnuje z kursu :) Głupi tomek po szkodzie, ale uczyć się trzeba całe życie. A śmiałem się z byłęj żony że w garnki za 4 patole dała się władować, a tu jeszcze lepsi kiciarze. Ba, facet podczas gadki ze mną obiecywał mi jakie to laski chodzą na kursy i jak to sobie żonę znajdę, pomijam fakt że średnia wieku tam to chyba z 50 lat ;)

tomek

bardzo odradzam

25 listopada 2014

Zdecydowanie odradzam szkołę speak up.Oni tylko naciągają na kredyt w banku, który trzeba spłacać.miało być 3 miesiące za darmo.Po miesiącu zrezygnowałem i musiałem zapłacić 2/3 pierwszego poziomu jeszcze naliczą sobie za miesiąc z góry.Wcale nie jest tak jak oni mówią z godzinami, że można chodzić kiedy się chce.Rozwiązać umowę też nie jest łatwo.dyrektor robi problemy z rozwiązaniem umowy

tadek

Uwaga oszuści

12 listopada 2014

Chodziłem do szkoły Speak Up niecałe 3 miesiące gdyż nie miałem czasu. Gdy chciałem zerwać umowę powiedzieli mi że za okres miesięcy muszę zapłacić 1200 zł gdyż nie ukończyłem poziomu przez 3 miesiące gdzie te 3 miesiące były bezpłatne. Wszystko ładnie pięknie jak niechcesz z nimi zerwać umowy namówili mnie na lekcjie o 20.00 tylko po to aby przedłużyć mój pobyt w szkole i opóżnić złożenia wypowiedzenia mieli do mnie zadzwonić i umówić się ze mną na lekcję no i przez dwa tygodnie nikt nie zadzwonił. W końcu poszedłem złożyć wypowiedznie i tu niespodzinka 3 miesiące bezpłatne okazały się płatne bo okres gwarancji minął 1200 zł i następny okres się rozpoczął którego 3 miesiące kosztują też 1200 zł. Podpisując umowę za na dwa lata za pierwsze 6 miesięcy płacisz ponad połowę kursu OSZUŚCI. sZUKAM OSÓB KTÓRZY ZECHCĄ ZAŁOŻYĆ SZKOLE SPRAWĘ W SĄDZIE TEL 791671055

Marek

Klamczuchy.

6 listopada 2014

na szczęście nie dałam się nabrać pani konsultantce...no prawie...pani miła przyjacielska...pyta się o sprawy rodzinne...o prace....czemu się chce uczyć...mowie że mam mało czasu..prosząc o szybka odpowiedz jakie są koszta..zaczyna mówić o dofinansowaniu..dzwoni do kolegi czy jeszcze może dorzucić mnie na listę dofinansowań..mówi zróbmy szybki test na jaki poziom..po wynikach..drukuje już umowę..podsuwa do podpisania..zadaje pytania..tłumaczy tak za wile jakie są koszta...ze najinteligentniejsza osoba się zakręci..ale jestem tak dociekliwa że uśmiech który towarzyszył pani przez cały czas nagle znika...wytykam jej 5 razy jak mijała się z prawdą..pani dalej kłamie podważając swoje wcześniejsze wypowiedzi..żenada..weszłam się zaznajomić z kosztami..na chwile..wychodzę po godzinie zmarnowanego czasu...jak ktoś chce skorzystać to normalnie można się zapisać na 3 miesięczny kurs..tylko zapłacić trzeba gotówką z góry. każda forma na raty to u nich kredyt. konsultanci manipulują słowami, próbują wręcz się z tobą zaprzyjaźnić.

elcia

Uwaga Oszuści

3 listopada 2014

Szczecin i szkoła Speak Up to oszuści i kretacze bardzo ciężko zerwać z nimi umowę a ludzie pracujący tam to manipulanci i kretacze . Wiec jak chcecie się tam zacząć uczyć to poszukajcie innej szkoły !!!!!

Speak Up to pospolici oszuści

31 lipca 2014

Niestety szkoła stosuje oszukańcze praktyki i manipuluje przy podpisywaniu umowy . Konsultanci są perfekcyjnie wytresowani w celu oszukania klienta, obiecują gruszki na wierzbie, a rzeczywistość niestety odbiega od obiecanek. Żenująco niski poziom, brak możliwości skorzystania z zajęć ze względu na przepełnione grupy, szkoła w Łodzi np. nie chce przyjąć rezygnacji z kursu, co jest skandaliczną praktyką którą lada dzień zgłaszam do UOKiK. Generalnie ta szkoła powinna zostać zamknięta ze względu na szereg nieprawidłowości przy podpisywaniu umów i mam nadzieję że przyczynię się do tego by takiego oszusta wyeliminować z rynku uczciwych podmiotów gospodarczych.

Oszukana przez Speak Up

masakra!

30 czerwca 2014

Drodzy potencjalni "uczniowie". Dość długo zastanawiałam się, czy opisać moja historię z tą szkołą w Internecie, bo nie jestem fanką takich rozwiązań, ale dzisiaj moje wnerwienie przeszło wszelkie granice. Od stycznia 2013 jestem uczniem szkoły w Poznaniu, i jeszcze nigdy nie byłam traktowana w taki sposób. Zacznę od tego, że już na samym początku zostałam oszukana przez konsultantkę - powiedziała mi, że mogę dodać czas kursu jeśli mam taką potrzebę (z różnych przyczyn) lub zerwać umowę kiedy chcę. Po czym okazało się, że gdy dodatkowy czas (3 miesiące) był mi potrzebny, nie mogłam go dołożyć (przeprowadzałam się, więc nie miałam możliwości chodzenia na zajęcia). Pani konsultantka powiedziała mi, że przeprowadzka to nie jest motyw, i - mimo złożenia podania - olała całą sprawę i nawet nie raczyła poinformować mnie o decyzji wspaniałomyślnego zarządu. Gdy chciałam zrezygnować z kursu, dowiedziałam się, że muszę zapłacić ponad 1000 zł, bo tyle brakuje do rozwiązania umowy :| Poprosiłam również o przeniesienie mnie do innej placówki, i przez ponad pół roku nie dostawałam odpowiedzi (a płaciłam dalej...), i dopiero gdy napisałam do Dyrektorki szkoły okazało się, że po raz kolejny zostałam olana... Pani Dyrektor zajęła się sprawą (jedyny zarzut to to, że kilka miesięcy mi przepadło, bo nie miałam dowodów tego, że rozmawiałam z konsultantką...), i dołożyła mi darmowe miesiące (niestety kolejny minus - nie zostałam poinformowana o terminie przeniesienia i znowu kilka tygodni przepadło). Kiedy już wydawało mi się, że jakoś uporządkowałam sprawy z tą szkołą, wyskoczyła kolejna sprawa... Miałam nadpłatę ze szkoły Empik, którą przerzucono mi do Speak-Up, i dzięki temu miałam móc zapłacić jedną ratę mniej - dzisiaj dowiedziałam się, że pieniędzy tych na moim koncie nie ma i nie wiadomo co z nimi zrobiono... No ręce opadają, zwłaszcza, że wydawało mi się, że rata zapłacona a tu bank mi wydzwania, że nie mają kolejnej spłaty... I znowu mail do Dyrektorki... naprawdę, zastanówcie się dobrze zanim dołączycie do tej szkoły. Ciągłe "walki" z konsultantami, niemiła obsługa i traktowanie klientów jak - za przeproszeniem - gówno są tutaj na porządku dziennym. Nie polecam nikomu. I przepraszam za taki długi wpis, ale stwierdziłam, że lepiej ostrzegać:) Pozdrawiam.

magdawu

ja tam jestem zadowolona

28 lutego 2014

Chodziłam do Speak Upu kilka miesięcy i jestem w pełni usatysfakcjonowana i poziomem nauki i dopasowaniem do tego ile mogę poświęcić czasu i tym voucherem na darmowe lekcje. Co prawda nie rezygnowałam to nie wiem jak to jest, ale aż ciężko uwierzyć w jakiekolwiek komplikacje.

Malgorzata

bez przesady

19 lutego 2014

Nie znam nigdzie takiej sytuacji że przy rezygnacji z rozpoczątej usługi przysługuje zwrot kosztów. To zależy od usługodawcy. W szkołach nie ma tak, ale można negocjować, myślę że Speak Up bez problemu przesunie na inny termin, bądź zaproponuje inne rozwiązanie. Ja korzystałem ze Speak Up w tamtym roku i jestem zadowolony z ich usług. MIałem wiele sytuacji że nie mogłem być na zajęciach ale nic nie traciłem, dogadywałem się, ja bynajmniej ich polecam.

nie polecam!!!!

29 stycznia 2014

Wszystko pieknie wyglada jak zapisujesz sie.Jacy mili, przyjazni-niemal od progu Twoi przyjaciele. A jak cudownie opowiadaja o kursie.Bez problemu moga chodzic, stukac-pukac do drzi, bo nawet eskimosowi sprzedali by lod. Czary-mary i jestes zaczarowany ich magicznym pieprzeniem. Podpisujesz, i tu czary sie koncza. Dodzwonic sie do kolsuntata graniczy niemalze z cudem, jezeli juz jestes w szkole i chcesz sie o cos zapytac, to odpowiedza"za momencik, za chwileczke" i tyle ich widzisz. Myslisz ok, moze po zajeciach zlapie,ale latwo dalej nie ma. A jak chcesz zrezygnowac, to czlowieku zapomnij o jakich kolwiek pieniadzach, czekasz miesiac, dwa ...i zapomnij juz o nich!!!NIE POLECAM!!!!!

Paris

odradzam

10 grudnia 2013

nieuczciwe podejście przy podpisywaniu umowy, obietnice bez pokrycia , problemy z rezygnacją..mija miesiąc od podpisu rezygnacji a pieniędzy ani śladu / płaciłam za trzy poziomy z góry/...warszawa zbywa... odradzam !!!!!

zawiedziona, szczecin

Ekstra szkoła

11 listopada 2013

Jestem bardzo zadowolona ze Speak up we Wrocławiu. Dużo pracuję, często wyjeżdzam w delegacje i robienie lekcji multimedialnych w domu jest naprawdę super. Ponadto podoba mi się fakt, że zapisujemy się na zajęcia w dogodnym terminie w dowolnym tygodniu, czasami przez 2 tygodnie nie mam mnie w szkole, bo nie mam czasu a w następnym tygodniu jestem prawie codziennie. Co do komentarzy o oszustwie szkoły - ludzie czy wy naprawdę jesteście tak naiwni, że nie wiecie co podpisujecie. Mi Pani asystentka również próbowała wcisnąć umowę kredytu do podpisu, ale przecież to jest wyraźnie napisane, nie możecie nie wiedzieć, ze bierzecie kredyt na naukę angielskiego! Ja zapłaciłam po prostu gotówką. I nie mówcie, ze tak się nie da. zapłaciłam 50% za kurs, a następnie po miesiącu następne 50%. Okres - czyli ilość semestrów które chcesz się uczyc też zależą od ciebie.

aga

szkoła

28 października 2013

Chodziłam, ukończyłam nie było żadnych tego typu problemów... Ludzie, czasami sie zastanawiam czy oby własnie chodziliście do tej samej szkoły językowej

alicja7

Meritum bank i Speak Up

22 października 2013

Nie podpisujcie żadnej umowy bo podpiszecie umowę z bankiem na 4,502,00zł i się wkopiecie w bagno oddacie im 1,888,2,84zł do banku będzie cie musieli zapłacić oni wam oddadzą kwotę zwrotu dla studenta 2.619,16zł i jeszcze będziecie musieli oddać 5,200zł więc nie polecam jeszcze raz tej szkoły

Powiedz co widzisz, żyjąc w naszym Kraju

W tym Speak Up

21 października 2013

Uwaga na szkołę językową Speak Up w Szczecinie, podpisując umowę narażamy sie na straty...oszuści!! A gdyby tego mało ludzie tam pracujący" srają wyżej niż dupy mają", żenada totalna, nie polecam!!! Powiem tak łatwo jest się zapisać ale za to trudno wypisać i jeszcze dodam że tam jest banda naciągaczy i maglarzy przemaglują cię jak w psiarni

Powiedz co widzisz, żyjąc w naszym Kraju

Nigdy nie wybierajcie tej szkoły!!!!

16 października 2013

Banda oszustów!!! CO innego mówi Pan w biurze a co innego dają na papierze. Podsuwają umowę kredytową o której człowiek nie ma pojęcia. Po miesiącu można skorzystać z gwarancji "Sprawdź czy się nauczysz" jak nie zaliczysz egzaminu to oddadzą pieniądze- zawsze jest tak że się zdaje!!! Oszuści na każdym kroku bez prawnika nie podchodź do rezygnacji z umowy. Bardzo nie mili, nie kontaktowi - oczywiście tylko przy odstępowaniu od umowy. Tak to zagłaszczą na śmierć! Jednym słowem totalne oszustwo!!! Ludzie uważajcie!!! NIE polecam całym sercem.

Oszukany

Nieuczciwa szkoła

1 października 2013

Uważajcie na szkołę Speek-up. Podpisując umowę z w/w szkołą narażacie się na straty finansowe, a wasz kurs moż kosztować 2 razy więcej. Pomijając kwestię nauczania, skupmy się na pieniądzach. Szkołą daje za "darmo" podręczniki, za które w rzeczywistości pobiera opłątę 128 zł za każdy. Umowa kredytowa z bankiem oznacza, że po prostu bierzemy kredyt, wszystkie opóźnienia w spłącie rat są związane z dodatkowymi kosztami. Przy rezygnacji z umowy szkoła nalicza dodatkowe opłaty, w efekcie których koszt kursu wzrasta o 100 % Wszystko dzieje się za naszą zgodą ponieważ podpisujemy umowę, która jest dla klienta niekożystna. Porszę poszukać innych szkół, które mają jasne zasady finansowania kursów. Proszę również poczytać w sieci co piszą byli klienci szkoły

tomasz2100

19 lipca 2013

jest to jedyna szkoła, dzięki której mogłem zrealizować w pełni program. Najwiekszym plusem jest to, ze zajecia nie przepadaja, bo sie kilkukrotnie powtarzaja w ciagu tygodnia, wiec jesli ktos-np ja, pracuje zmianowo to jest to idealne rozwiazanie, mozna chodzic w jednym tyg rano , w inny popopludniu i nic sie nie straci. Co do platnosci, wystarczy sie z nimi nie spozniac i wtedy bedzie ok

olo

są plusy i minusy

18 czerwca 2013

Plusem tej szkoły jest różnorodność zajęć. Uprzejmi lektorzy, którzy lubią swoją prace i potrafią zmotywować. Mi się zdarzyło być na group classie sama. Jezeli potrzebujesz dodatkowych cwiczeń wystarczy powiedzieć nauczycielowi prowadzącemu lub każdemu innemu i na następny raz ma sie pakiet dodatkowych ćwiczeń, które sprawdzi twój prowadzący. Nauczyłam się mówić i w widoczny sposób podniosłam swój poziom. Organizacja nauczania jest dobra do 9 poziomu. Potem jest słabo. Jest mało zajęć, na które można sie zapisać. Nie prowadzą prawie wcale przygotowania do fce. Jeżeli chce się zrezygnować, to można w ciągu 14 dni od rozpoczęcia umowy. Później jest gorzej. Poziomy są liczone w przecudaczny sposób. Pierwszy kosztuje 1300zł. Bez znaczenia jak długo go robisz. A wszystkie kolejne są tańsze. Bodaj piąty i szósty są po 330zł. Jak chcemy z nimi skończyć piszemy rozwiązanie umowy. Na wszelki wypadek to samo slemy do Santandera. Nie przejmujemy się dąsami Emila, który jest wredny a przy milionowym pytaniu ma ochotę nas zamordować;p Czekamy na rozliczenie. Rozliczenie polega na tym że wyceniaja ile kursu zostało zrealizowane, jakie koszty poniosła szkoła, i na jakim etapie mamy spłacony kurs. Jeżeli jest różnica pomiędzy moja spłatą a kosztami szkoły, to trzeba dopłacić. Resztę kasy szkołą musi oddać bankowi. Trzeba ich pilnować bo lubią po terminie posyłać kasę. Sama kasjerka z santandera mi to powiedziała. Pilnujemy ich w ten sposób ze dzwonimy do wawy do działu rozliczeń a tam z księgowymi lepiej sie dogadam jak z manipulatorami- konsultantami. Podsumowując, szkoła dobra dla początkujących i tych którzy robia intermidiete, advance jest słaby. Jeżeli wszystko robimy jak jest w umowie to nic się nie dzieje. Jak chcesz szybciej skończyć to juz słabo.

ex uczennica

odradzam!!!!!!!!!!!

18 kwietnia 2013

Beznadziejna szkoła, jesteś tylko numerem na liście do płacenia i UWAGA! umowę czytaj z prawnikiem bo to kredyt! Zakładasz sobie pętlę na szyję i nie masz możliwości wyplątania się z tego. Niski poziom - placement test jest do niczego - na advanca kwalifikuje ludzi (wiadomo, że testy każdy umie zrobić), którzy potem zdania nie potrafią sklecić i nikt tego nie weryfikuje, student sam musi ocenić się na jaki poziom ma trafić. Na zajęciach siedzę i czekam aż osoba, z którą mam robić ćwiczenie coś z siebie wydusi - lektor nie reaguje (nie sugeruje konsultacji, nie zaprasza na dodatkowe zajęcia, nie poprawia błędów). Zmieniałam poziom dwa razy na wyższy i dalej się nudzę. Indywidualne nauczanie kończy się na tym, że indywidualnie zapisujesz się na lekcje, na zajęciach jest 10 osób wychodzi 6 minut indywidualnie. Konsultanci i dyrektor nie wykazują chęci żadnego porozumienia, zasłaniają się umową i mówią, że nic nie mogą zrobić, cały czas pytają "a na jakiej podstawie?". W czasie "rekrutacji" bardzo precyzyjnie opisałam swoje potrzeby co do nauczania, wyraźnie powiedziałam że potrzebuję języka do pracy, czyli biznesowego i że nie chcę robić ćwiczeń "fill the gaps" - usłyszałam, że są zajęcia biznesowe i indywidualne a ćwiczeń "fill the gaps" jest bardzo mało, co się okazało: na zajęciach z biznesu opowiadam jakie reklamy lubię, a na mutimediach wypełniam puste pola!!! Co do multimediów - filmik dydaktyczny ma 20 lat!!! Nie używają na nim telefonów komórkowych ani komputerów, że o Internecie nie wspomnę, w związku z tym nie uczę się współczesnego słownictwa związanego z obecnym życiem. Fabuła filmu dotyczy przestępstwa, czy naprawdę mi się to przyda? ODRADZAM!!! JUŻ LEPIEJ ZNAJDŹCIE SOBIE INDYWIDUALNEGO LEKTORA ZA TĄ KASĘ, KTÓRY POŚWIĘCI WAM CZAS I ZAJĘCIA BĘDĄ PRZYSTOSOWANE DO WASZYCH POTRZEB!!!

Natalia

Masakra brak nauczania indywidualnego

8 kwietnia 2013

Ja chciałem zajęcia indywidualne i pełna klapa namawiacz tak namieszał że podpisałem umowę.w domu ją poczytałem i mówię pełna ściema no ale spróbuje, na zajęciał z lektorem było po 6-9 osób no to w 1 godz.dla mnie było 7-10 min indywidualnie?też bym polemizował. Jak chciałem zrezygnować to naliczyli mi 1166.68 za naukę przez niecałe 3 m-ce,ale wcześniej o kredycie żadnej mowy nie był i dziwne że dostałem bo jestem wpisany do KRD.Żenujące nikomu nie polecam.indywidualnie to tylko na tych cienkich multimediach.koszmar

driverbos

Zawiłe

11 marca 2013

Wypowiem się tak jak osoba, która mnie do uczestnictwa zachęcała. Wszystko fajnie, oferty, wyjaśnienia, propozycja godzin, jakaś tam gwarancja... Jednak gdy przychodzi o kwestie finansowe - klapa. Odbieganie od tematu, zmiany tematu, a co ciekawe - nic nie było mówione o umowie i kredycie. Czyli ma to działać tak, że osoba zachęcana wszystko ma zrobić na hejnał i nie zauważyć tego, że zostaje oszukana.

Gudio

gorąco polecam

20 lutego 2013

Szkoła świetna dla osób pracujących, uczących się. Super lektorzy, podchodzący ze zrozumieniem i cierpliwością do wszystkich :) chodzę dopiero 4 miesiące a już czuję wieeeeelką poprawę! Duży nacisk kładziony jest na rozmowę, konwersacje. Dzięki temu w końcu się przełamałam i nareszcie nie mam problemu z mówieniem :) GORĄCO POLECAM !:))

saskia

22 grudnia 2012

Każdy jest inny, każdy chce się nauczyć, nie każdy wytrzymuje tepmo nauki, nie każdy chce przeskoczyć na wyższe poziomy. Szkoła daje taką możliwość, ale to od nas zależy czy się nauczymy, nie od sekretarki, lektora czy podpisanej umowy.

miczko

dla mnie ok

22 listopada 2012

jak widać, co człowiek to opinia. ja wyniosłam wiele z kursu, umiem się dogadać za granicą, rozumiem teksty, potrafię obejrzeć nieskomplikowany film w oryginale. dla mnie było okej, przeszłam cały deklarowany w umowie okres bez najmniejszych problemów. może dlatego, że dokonuję przemyślanych, pewnych decyzji w przeciwieństwie do niektórych. no ale nie mnie oceniać, jak widać po forum, nie przekonasz się jak jest naprawdę dopóki nie sprawdzisz.

do matury polecam

14 października 2012

Faktycznie super szkoła do matry, juz czuje duza poprawe po lediwe miesiacu. Jak sie trafi fajna grupa to zajecia w ogole sa super, wrecz przyjemnosc ;]

makssss

odradzam

24 września 2012

Fajna szkoła,CZYTAJCIE UMOWĘ Z PRAWNIKIEM,Bardzo drogo 1700 za poziom.Strzeżcie się kredytu.

ok

21 września 2012

Podobnie jak wielu zastanawiałem się czy skorzystać z usłyg szkoły Speak up. Zapisałem się w marcu, choć obawiałem się co będzie jeśli się przeprowadzę (mieszkałem w Sz-nie, było możliwe, że firma przerzuci mnie do Gdańska). Konsultant na spotkaniu poinformował mnie, że można się przenieść z całością kursu no i jak zwykle na spotkaniach takich bywa, że wszystko będzie super tylko potrzeba również mojej pracy. Po kilku miesiącach mogę powiedzieć, że jest to prawda. Szkoła oferuje wiele zajęć, przeprowadza pisemne ankiety czego potrzebujemy, mogłem przenieść się do Gdańska bezpłatnie i korzystać również tam z zajęć z lektorem. Widząc po tych kilku miesiącach co robi Speak up by nauczyć ludzi, wkład swojej pracy uważam dziś że warto. Pozdrawiam Martę, Artura i Beatę z recepcji. Aaa no i swojego konsultanta :-)

Artek

Umowa

17 września 2012

A wystarczało przeczytać umowę… Tam wszystko jest wyłożone kawę na ławę. Jest wymienione, na jakich zasadach można zapłacić za kurs, jeżeli nie podoba nam się jedna opcja, można wybrać drugą… Przecież nikt nie zmusza do podpisywania czegokolwiek…

Gryzak

Do Pana Andrzeja Wardengi

13 września 2012

Witam! Znalazłam się w tej samej sytuacji, również zdecydowałam się na rezygnację z kursu zanim mięło 14 dni. Teraz jednak czekam na decyzję o całkowitym anulowaniu kredytu. Wniosek o odstąpienie od umowy złożyłam w banku no i oczywiście w szkole speak up. Zaliczkę wpłaciłam około 200zł. Nie wiem czy ją odzyskam, no i czy nie pociągnął mnie do płatności innych nieznanych kosztów. Pozdrawiam i odradzam wszystkim, którzy dali się wciągnąć.

Ala

Zdecydowanie odradzam tą para edukacyjną firmę

12 września 2012

Chciałbym przedstawić tą para instytucję edukacyjną od strony z jakiej miałem z nią styczność. Wszystko fajnie wyglądało, opiekun bardzo miły do czasu podpisania umowy. Umowa stanowi czarną stronę tej szkoły. Podpisując umowę jednocześnie bierzecie kredyt w santanderze, a wiec nie ma potem wyjścia i czy się chodzi czy nie trzeba spłacać. Mi udało się w porę zrezygnować z tego dziadostwa ponieważ prawnik kazał mi natychmiast zerwać umowę o kredyt nim minie 14 dni(taki mamy okres zgodnie z umową kiedy możemy ją wypowiedzieć). Kiedy przyszedłem złożyć wypowiedzenie Pan Kamil(dyrektor) nie był miły i wręcz zachował się jak chamski dziad. Wypytywał się o prywatne sprawy dlaczego chcę zrezygnować, a następnie nie chciał mi podać wzoru wypowiedzenia umowy(choć ma taki obowiązek). Ale żeby chamstwa było mało to sam musiałem wysłać wypowiedzenie do santandera sam. Nie licząc już tego, że na siłę próbowano mnie zatrzymać i dopiero powołanie się na akty prawne przyniosło rezultat. Miałem to szczęście, że nie skorzystałem jeszcze z lekcji. Uważam tą instytucję za nie profesjonalną i nie rzetelną. Miło jest tylko jak podpisujesz umowę. I myślę, że nie jest to mój wymysł bo chyba coś w tym jest skoro instytucja była wielokrotnie zgłaszana do UOKIK, który stwierdził że firma stosuje nielegalne z punktu widzenia prawa umowy. Jak się już zapisaliście to pamiętajcie macie jeszcze 14 dni na rezygnację. Co do zadatku to jeszcze nie zwrócili i jeżeli nie zwrócą do końca miesiąca to zgłoszę sprawę do UOKIK. Kolejna po Amber Gold piramida tym razem edukacyjno-finansowa. A kredyt w banku wam zostaje i spłacacie nie zależnie czy wam się podoba czy nie. SZCZYT OSZUSTWA!

Andrzej Wardenga

okej

11 września 2012

W moim przypadku byli profesjonalni, jak i mili. Nie miałem żadnego powodu żeby rezygnować, a z powodu pracy zdarzało mi się zmieniać grupę i wszystko było okej w związku z tym.

Aleksander

Speak-Up NIEEEEE!!!!

5 września 2012

NIe przyjmują mojej reklamacji do wiadomości od 2 lat! Elastyczność godzin jest fikcją na wyższych poziomach. Komputery mają często problem z głośnością. Testy nie są wiarygodne bo łatwo można je poprawiać nawet nie mając wiedzy a znając program. Często zmienia się kadra i jest moim zdaniem albo niedoinformowana albo celowo niby nie wiedza. System nie uczy porządnie, raczej podtrzymuje wiedzę na poziomie średnim. Jest drogo i za przekroczenie czasu kursu - super drogo i naciągają na hurtowy zakup poziomów.Wielkie NIE.

Orion

21 sierpnia 2012

Ja chodzę do tej szkoły w Łodzi. Staram się zawsze być obiektywny i tak samo zrobię to tutaj poprzez system plusów i minusów, zatem: Plusy: - Elastyczny system godzin zajęć, Minusy: - Co z tego że elastyczny system godzin zajęć jak to co mnie interesuje jest z rana a ja pracuję, - Zajęcia mają ograniczoną liczbę uczestników, co nawet byłoby zrozumiałe ale mnie interesują zajęcia z Buisness English na które nie mogę się dostać :-/ - Dałem się nabrać na kredyt W hiszpańskim banku i to jest mój błąd, - Zapewniają native speakera :-). Zobaczę native speakera dopiero jak wyjadę z Polski :-P. Słowem, jeśli kiedykolwiek zadzwoni do was ktoś z tej szkoły to każcie mu spadać na drzewo

Wreszcie szkoła dla pracujących

9 sierpnia 2012

Jak nigdzie indziiej udaje się tu pogodzić pracę i zajęcia, jak nie możesz przyjśc na jedną grupę, to możesz na inną. Super. Metoda multimedialna bardzo pomogła mi ze słownictwem - to co wcześnie ni diabła nie wchodziło mi do głowy, teraz wreszcie zapamiętuję, ogromny plus za te technikę :)

zelba

Szkoła

2 sierpnia 2012

Osobiście nic do tej placówki nie mam. Nie wkręcili w żadne dziwne inwestycje, wypuścili z dobrze ugruntowaną znajomością języka angielskiego. Czyli z tym, za co konkretnie zapłaciłem. I to mnie się przede wszystkim w nich podoba.

wątpliwy marketing

25 lipca 2012

Na temat poziomu merytorycznego szkoły ani stosowanych metod wypowiedzieć się nie mogę,gdyż nie korzystałam z usług szkoły. Natomias poruszyła mnie historia staruszki, zgarbionej w pół, która dostała telefon z informacją ...- "nie bardzo wiedziała jaką, wiedziała że ma się stawić na zebranie pod podanym( adresem szkoły), kojarzyła że Pani dzwoniła do niej 3 razy czy napewno będzie, natomiast samego celu spotkania, nazwy firmy, nic z tych rzeczy nie kojarzyła.tylko skoro się umówiła i obiecała że bedzie to była...zapłaciła za taksówkę z poza Szczecina i trafiła na spotkanie do szkoły jezykowej... w mojej opinii wystarczyło by sprawdzić zrozumienie po drugiej stronie słuchawki..ale czy o to chodzi...?

kamala

odradzam

13 lipca 2012

chodze i zaluje. jak dla mnie banda oszustow. na pierwszej rozmowie mili ale jesli o finanse chodzi mowia malo zrozumiale. wzielam kurs w kredycie ok 4500zl po ponad roku chodzenia dowiedzialam sie, ze jesli bede chciala zrezygnowac to musze im splacic 3800zl (od 14 miesiecy regularnie splacam) szok. pan "dyrektor" srednio mily, wrecz na mnie naskoczyl w trakcie rozmowy. kilka pierwszych miesiecy bylo fajne, prowadzacy byli mili a teraz totalna zmiana. nie mam ochoty tam chodzic. zajecia sie powtarzaja np. z 6 lvl na 10lvl. nie polecam a jak juz to dokladnie czytac umowe i o wszystko dokladnie wypytywac. i 6razy sie zastanowic czy warto.

było okej

5 lipca 2012

ja nic nie słyszałem o smsach z darmowym kursem…chodziłem tam rok temu, płaciłem raty w terminie i nie mogłem na nic narzekać…

otis

STRZESZCIE SIĘ!

2 lipca 2012

TU NIE CHODZI O SZKOŁĘ TU CHODZI TYLKO O PIENIĄDZE!!!!!!! BO GDYBY WSZYSTKO BYŁO OK TO PO PIERWSZE NIE BRAŁOBY SIĘ KREDYTU NA CAŁY OKRES NAUKI , TYLKO PŁACIŁOBY SIĘ CO MIESIĄC, PO DRUGIE JEST STRASZNIE CIĘŻKO ZREZYGNOWAĆ, SZKOLE NIE DA SIĘ NIC UDOWODNIĆ BO NA PIERWSZYCH ZAJĘCIACH PODSUWAJĄ STOS PAPIERÓW DO PODPISANIA W ZWIĄZKU Z REGULAMINEM, BARDZO NISKI POZIOM NAUCZANIA, SZKOŁA POBIERA PIENIĄDZE Z BANKU ALE JAK ZREZYGNUJESZ MUSISZ JESZCZE ZA OK 3 MIESIĄCE ZAPŁACIĆ I TO JESZCZE DOKŁADASZ Z PORTFELA, SWOJĄ DROGĄ, NIE Z POBRANEGO KREDYTU PRZEZ SZKOŁĘ BO ONA TAKIE SPRAWY WOLNO ZAŁATWIA, NA KONIEC DZWONISZ DO NICH CO DWA TYGODNIE I PROSISZ BY SPŁACILI RESZTĘ TEGO KREDYTU NA KOLEJNE MIESIĄCE PANI MÓWI , ŻE DO NICH TAKIE SPRAWY NIE NALEŻĄ I TRZEBA DZWONIĆ DO CENTRALI DO WARSZAWY I DALEJ PŁACIĆ ZA ROZMOWĘ TELEFONICZNĄ, DZWONISZ Z KOLEJNYM UPOMNIENIEM A PANI ZE SZKOŁY MÓWI ŻE WSZYSTKIE OSOBY UPOWAŻNIONE SĄ NA URLOPIE W OSTATECZNOŚCI NIE WTRZYMUJESZ WRZESZCZYSZ NA NIĄ I W KOŃCU DOCHODZI DO SPŁAT KREDYTU PO BARDZO DŁUGIM CZASIE POMIJAJĄC WCZEŚNIEJ TO ŻE CAŁY CZAS WYDZWANIA DO CIEBIE Z UPOMNIENIAMI KONSULTANT Z BANKU. NA KOŃCU MAJĄ JESZCZE CZELNOŚĆ WYSYŁAĆ MAILE NA ADRES REKLAMY Z OFERTĄ SZKOŁY , MAJĄ PODPISANĄ UMOWĘ Z INNA SZKOŁA UDOSTĘPNIAJĄC IM TWÓJ NUMER TELEFONU NA KTÓRY PÓŻNIEJ DZWONI ICH KONSULTANT

NAUCZYCIELKA

ODRADZAM

17 czerwca 2012

Obiecali darmowy kursy, lecz później podali powód, aby odwołać zaproszenie. Ponadto rozmowa przebiega w sposób agresywny, oczywiście z góry wiadomo czemu ma służyć ten sposób rozmowy, aby zawstydzić potencjalnego klienta, iż nie chce się uczyć kiedy miałby już zapłacić. Poczułam się oszukana i zawstydzona, że się nabrałam. Dostałam SMS-a z zaproszeniem o odbiór darmowego kursu angielskiego. Co okazało się na miejscu kłamstwem. Przestrzegam. Proszę uważać.

uwaga!!! sprzedaż kredytu

31 maja 2012

całkowicie odradzam szkołę speak up. Poszłam zapisać się na kurs, pokazano mi umowę ze szkoła, umowa niby ok, a jako inne dokumenty "wepchano" mi kredyt w banku na 4000. Kredyt podpisywany jest normalnie z bankiem i nie ma od niego żadnych miesięcznych wypowiedzeń, jasne jest napisane że pobiera się 4 tys. z banku, co oczywiście jest jedną wielką bzdurą, bo pieniądze oczywiście pobiera szkoła. nie zostałam nawet poinformowana że to kredyt, liczą na naiwnośc, istne chamstwo. idzie się do szkoły, żeby się uczyć, płacić im co miesiąć a oni mają tupet naciągać ludzi na kredyty w banku i nawet nie informują o tym! Ściema i krętacze

janka

matura na maxa!

18 maja 2012

uwolnić się od speakup? o czym wy w ogóle piszecie? to po co się zapisywaliscie, nie ogarniam w ogóle… tym bardziej, że można się zmienić miasto i różne takie :P ja chodze i jestem mega zadowolona, szczególnie z mojego nativa <3 if u know what i mean haha :D to, co mam w szkole jest nie do porównania w ogole, w szkole nudy, nudy i jeszcze raz nudy, a tu się cos dzieje i ani przez minute nie mysle o klasycznym ‘ile jeszcze’ :p nie wiem jak bym zdała mature bez speakupa :o pisałam teraz niedawno i dlatego tu pisze, bo jestem tak zaaferowana maxem pkt z ustnego, ze postanowiłam ja polecić wszystkim przyszłorocznym maturzystom :D

Nie polecam !!!

24 kwietnia 2012

Nie polecam szkoły, na poczatku wszystko super wyglada, w rzeczywistości beznadzieja. Przepływ informacji tragiczny, na pisma odpowiadają po 2 m-cach, ale po kilku interwencjach.Znajomi równiez chodzili i sa nie zadowoleni.

Beti

COŚ STRASZNEGO

19 kwietnia 2012

NAWET NIE PRÓBOJCIE! JAK ZREZYGNUJECIE TO DZWONIĄ,NAGABUJĄ, NIE ODZYWAJĄ SIĘ DO SŁUCHAWKI, NIEWIEM CZEMU TO MA SŁUŻYC? ŻAŁOSNA SZKOLA A POZA TYM NISKI POZIOM,znajomi chodzili i bardzo żalują !!!!! UWAŻAJCIE! ocenę bym dał zerową, ale zmuszają,by cokolwiek wpisać

kAZIK

ok

12 kwietnia 2012

Sądzę, że warto tę szkołę polecić. Musiałem przerwać kurs na pół roku z uwagi na wyjazd za granicę. Nie było problemów, jednak wcześniej pytałem konsultanta jak będzie wyglądać sytuacja gdy będę chciał wyjechać w trakcie. Najważniejsze to wiedzieć czego się chce. Do plusów zaliczyłbym dobry kontakt z lektorami i konsultantami, różnorodność zajęć. Do minusów możliwość korzystania w innych miastach tylko z multimediów.

Paweł

Sprzedaż kredytu a nie szkoła

8 marca 2012

Stanowczo odradzam, poziom bardzo niski!!! Szkoła nastawiona tylko na sprzedaż kurów przez kredyt!!! Jak ktoś już podpisał umowę i chce zrezygnować to tragedia!!! Niby miesięczny okres wypowiedzenia ale jak wejdziesz z terminem na wyższy poziom a jesteś na niższym to i tak będziesz musiał za niego zapłacić. Odradzam tą szkołę.

NIE POLECAM

3 marca 2012

Już gdzieś czytałem tę opinię, tyle że na innym portalu. Kopiuj – wklej? Dziwna metoda rozmowy o szkole językowej…

Malin

Idźcie gdzie indziej

23 lutego 2012

Miało być tak dobrze... Ale im dalej, tym gorzej. Zacznę od tego, że opinie na portalu szkoły Speak Up są niemiarodajne - jako student nie miałem możliwości zamieszczenia tam mojej opinii - czyli są w jakimś przynajmniej stopniu sterowane. Ale do rzeczy. Na poziomach do 12 niby wszystko OK, no może na multimediach promowanie wizji rzeczywistości, którą nam proponuje EzoTV. Od poziomu 13 w górę multimedia to porażka! Treści moralnie nie do przyjęcia, w zasadzie najlepiej nauczyłem się jak po angielsku jest idiota, kretyn, palant, mięczak itp. Metodycznie jeszcze gorzej: brak powtórek, ćwiczy się rzeczy banalne, a pomija trudniejsze, mnóstwo błędów w ćwiczeniach i w testach. Na zajęciach z lektorem w zasadzie z biegiem czasu wyczerpują się możliwości uczestniczenia w nowych zajęciach - trzeba powtarzać te, na których się już było. Poza tym szkoła nie dotrzymuje tego, co obiecywała w czasie rozmowy z "namawiaczem". W czasie wakacji znikło sporo zajęć, np. Matura Club, Taboos and Issues, także wybór innych zajęć się zmniejszył - nikt nie mówił wcześniej, że tak będzie, a jakoś nie chcą zmniejszyć opłat za te wakacyjne miesiące. Od poziomu 13 w górę niespodziewanie znika możliwość powtarzania materiału z multimediów w domu. Jeszcze gorzej się zawiodłem, gdy w końcu zdecydowałem się rozwiązać umowę. Zgodnie z regulaminem okres wypowiedzenia wynosi miesiąc, za który trzeba zapłacić, ale jest się jeszcze pełnoprawnym studentem. Czy aby na pewno? Szkoła zaczęła regularnie i coraz bardziej bezczelnie łamać postanowienia regulaminu. Od razu znikła możliwość mojego uczestnictwa w zajęciach multimedialnych poza moją macierzystą szkołą. Po kilku tygodniach (!) przepychanek szkoła w końcu oddała mi ten stracony czas - przedłużyła mi kurs, ale nerwów i chodzenia i dzwonienia było sporo. (A propos - biuro obsługi klienta w ogóle nie odpowiada na maile i nie dotrzymuje tego, co obiecało przez telefon.) Pieniądze za niewykorzystaną część kursu, które miały być mi zwrócone w czasie do 2 tygodni, zwrócono po 7 tygodniach, gdy już niemal założyłem sprawę w sądzie. Później jeszcze utrudniano mi możliwość zapisywania się na zajęcia, bo "nie ma chętnych"! Jak to nie ma? - ja jestem! Żaden punkt regulaminu nie mówi o tym, że zajęć nie będzie, jeśli nie zjawi się jakaś minimalna liczba zainteresowanych. Mój generalny wniosek: trzymać się daleko od tej bandy oszustów. Jest pewnie wiele lepszych szkół.

sz

SUp

9 lutego 2012

Wystarczy się wczytać w umowę, a jeżeli coś nie pasuje, nikt nie zmusza do podpisania. Nie dajmy się zwariować. Sama szkoła i sposób nauczania ok.

Wołodia

NIE POLECIŁABYM WROGOWI !!!

6 stycznia 2012

STANOWCZO WSZYSTKIM ODRADZAM! MANIPULUJĄ NAIWNYMI LUDŹMI, SZCZEGÓLNIE OSOBAMI STARSZYMI, BY PODPISYWAŁY WYJĄTKOWO NIEKORZYSTNE UMOWY. TO JEST OBRZYDLIWE I NIEETYCZNE!

mika

odradzam

22 listopada 2011

nie "jakby kredyt" tylko normalny kredyt bankowy na ponad 4000 zł, jeszcze przed pierwsza lekcją; zresztą wystarczy wrzucić do wyszukiwarki temat "uwolnić się od Speak Up"

Marek

Speak

20 listopada 2011

Szkoła super. Lektorzy spoko. Szczerze polecam.

donMateo

kurs w s.u.

14 listopada 2011

nauka w tej szkole bardzo mi pomogła opanować anglik w mowie i piśmie. sama pewnie miałabym marne szanse na powodzenie. co do płatności, wydaje mi się, że w innych szkołach też sporo płaci się za semestr.w końcu to angielski, za korki wiem że też nie biorą pięciu złotych…

zła śliwka

?

14 listopada 2011

Płatny z góry poprzez kredyt bankowy? To się wyklucza ;) Chodziłam tam i rzeczywiście brałam jakby kredyt na kurs i spłacałam miesięcznie koło 250zł. Kot w worku? Nie powiedziałabym…

ann

odradzam

7 listopada 2011

Prawie dałem się nabrać- super bonusy, rabaty, gratisy a w sumie 4 tys za kurs 18 mies, płatny z góry poprzez kredyt bankowy. Czyli kupa kasy na kota w worku. W dodatku zawiły cennik- kurs 8 tys (!) a po rabacie (?) 4 tys...

j.wojak

S.U.

2 listopada 2011

Szkółka, poziom nauczania, ludzie, lektorzy…. Super :D. Aż chciało się tam chodzić te dwa razy w tygodniu :) Wcześniej chodziłam do innej szkoły, ale dopiero w tej zacumowałam na dłużej :) Polecam :)

Daisy

lol

17 października 2011

no i wybrałam speakup. razem z kolezanka zapisałyśmy się na kurs. fajna, grupa, ludzie w naszym wieku, ogolnie luz. lektor trafil się tez dosc mlody. w sumie dobrze, ze wreszcie zapisałam się a jakies lekcje, bo widac jednak roznice pomiedzy lekcjami w szkole a tymi tu.

lolek

7 października 2011

Fajnie bo można płacić w ratach lub jednorazowo, możliwość konsultacji indywidualnych z różnymi lektorami, konwersacje przez internet, możliwy dobór godzin, a na tym bardzo zależało bo pracuje zmianowo. Ominęły mnie 2 zajęcia a moja konsultantka dzwoniąc do mnie zapraszała na zajęcia wyrównujące. Minus czas oczekiwania na prezent za poleconych z miesiąca wydłużyło się do dwóch. Szczególne pozdrowienia dla Dominika i Marty.

Lady Graga

W porządku

6 września 2011

Nigdy nie byłam przekonana do szkół językowych. Zazwyczaj wolałam indywidualne lekcje, na których mogłam bardziej się skupić i przyłożyć do nauki. Wydawało mi się, że kurs w grupie dla mnie nie będzie odpowiednim rozwiązaniem. Miałam koleżanke, która wyjeżdzała za granicę, opłaconą miała częśc kursu, nie chciała zwrotu pieniędzy tylko gwarancji, że spłacę resztę. Tak więc za małe pieniądze się skusiłam. Dużo lekcji przy komputerze jak i z książką. Na początku nie mogłam się wpasować w rytm zajęć, ale po jakimś czasie mimo oporów zaczęłam zauważać postępy mojej mozolnej pracy. Skończyłam ten poziom. Jestem mile zaskoczona i dziś powiem, że warto inwestować w róznorodność. Może jeszcze kiedyś skorzystam.

elis

ok

1 września 2011

skończyłam dwa poziomy w szkole, jestem w sumie zadwolona, dało mi to więcej niż nauka przez 6 lat w szkole

marcelina

polecam

10 sierpnia 2011

polecam kazdemu, kto chce nauczyc sie jezyka, mnostwo zajec, rowniez konsultacje, MM spoko...

zorro

+ za konwersacje

8 sierpnia 2011

Mi najbardziej jednak przypasowały konwersacje. Wcześniej umiałem sporo, ale nie potrafiłem mówić. Tu był kładziony nacisk na akcent. Powtrzasz dopóki nie załapiesz. Moja lektorka trzymała nas krótko, ale dało to niezłe efekty ;P

Rafał

na 4,5

28 lipca 2011

elastyczne godziny to chyba najwiekszy atut tej szkoły. mi osobiscie podpasowaly zajecia z gramatyki, a wczesniej zawsze mialam z tym problem. konwersacje tez niczego sobie, przede wszytkim zlikwidowalam bariere jezykowa

kaska

Polecam

6 lipca 2011

Polecam. To indywidualne podejście to nie jakiś chwycik. Dobre podejście po prostu. Jak ktoś jest świadomym klientem i wie czego chce się uczyć to to jest bardzo dobra szkoła. Tak trzymać. :)

polecam konwersacje

10 czerwca 2011

ja polece konwersaje w tej szkole, poszlan na kurs przed wyjazdem za granice… do tej pory nie potrafiłam się wyslowic po angielsku… dziś to nie stanowi dla mnie problemu, trochę obylam się z jezykiem i pokonałam wstyd…

lolo

Bardzo dobrze

8 czerwca 2011

Chodzilam do Speak Up i nie mialam nigdy zastrzezen. Najbardziej zalezalo mi na mozliwosci dostosowania się do grup, jakie najbardziej odpowiadaly mi godzinowo. Niestety po dwóch miesiącach musialam zrezygnowac, bo wyjezdzalam z kraju. Ale zadnych problemów ze zwrotem reszty pieniedzy nie było.

Ewka

Speak Up

6 czerwca 2011

Podpisuje się pod większością powyższego. Koleżeńska atmosfera i elastyczność godzin - to już coś co w innych szkołach niekoniecznie jest standardem. Co do umowy i zwrotu pieniędzy. Hm... umowę się czyta przed pisaniem. Tym bardziej, że Pani w Speak Upie dokładnie mi wytłumaczyła jak wygląda system płatności przed podpisaniem

onto

Extra!

7 maja 2011

Jestem pod dużym wrażaniem! Świetna atmosfera, wysoki poziom nauki! Polecam gorąco!

OLA B

Jest OK :)

15 marca 2011

Ogólnie szkoła mi się podoba i eleastyczność godzin, trzeba trochę posiedzieć przy komputerze ale to lepiej niż gdzie indziej na zajęciach ziewać jak się trafi nudny lektor. Ogólnie fajna atmosfera, mili ludzu i co najważniejsze angielski po jakimś czasie stał się łatwiejsz. Miałem kłopoty z mówieniem, więc zapisałem się na konwersacje i to pomogł.

hruhru

ODRADZAM

1 marca 2011

szkoła ma zenujacy poziom nauczania.lekcje multimedialne to mozna sobie w domu samemu odrobic za mneijsze pieniadze. szkola droga i do tego nie wywiazuje sie z umowy. w razie rezygnacji sa problemy ze zwrotem pieniedzy, co skutkuje pozniejszymi problemami z bankiem. stanowczo odradzam. szkoda nerwow

raissa

polecam

23 lutego 2011

polecam kazdemu kto chce nauczyc sie ang.. w moim przypadku bylo to zawsze trudne, ale w tej szkole polubilam ang. POza tym uczeszczalam do wielu szkol ale tylko w SU moglam chodzic jak chcialam a to wygodne...

maja

Świetna szkoła

14 stycznia 2011

Do Speak Up raczej nie można mieć zastrzeżeń. Świetne zajęcia, dobrze dostosowane do indywidualnych potrzeb. Nie tylko jeżeli chodzi o dobór godzin,ale także poziom zajęć. Polecam.

Ewelka

Dobra dla pracujących

12 stycznia 2011

Bardzo dobry poziom i ciekawe zajęcia. Szczególnie dobra dla ludzi, którym brakuje czasu. Można chodzić do różnych grup i w ten sposób nie traci się pieniędzy.

Konrad

nauka

2 stycznia 2011

nie mam zastrzeżeń. Jest miło, sympatycznie i poziom też niczego sobie. Pozdrawiam Piotrka :)

paucia

super

30 września 2010

Szkola na wysokim poziomie.Z niesłychanie przyjaznymi nauczycielami.Kiedy masz jakiś problem z materiałem,nigdy nie zostawiaja samemu sobie.

luiza

same plusy

30 sierpnia 2010

polecam bez dwoch zdan kazdemu kto chcialby swoj angielski nieco podciagnac. w milej atmosferze zawsze jest o to latwiej :)

weksel

szkoła

27 sierpnia 2010

Ja wybieram sie od nowego miesiąca.Poki co mam bardzo pozytywne odczucia.Bardzo mił załatwia sie wszelkie formalnosci.I mam nadzieje ze nauka bedzie przyjemnościa.

beata

Bardzo fajnie!

19 lipca 2010

Świetne podejście nauczycieli do uczniów i obsługa. Bardzo pomagają i "przymuszają" do nauki, mobilizują. Dobrze, że jest indywidualne podejście, wiadomo, ze jednemu bardziej potrzebna gramatyka, innemu mówienie. Na plus jak dla mnie.

krakremijka

Elastyczna szkoła.

25 kwietnia 2010

Dostosowują plan do ucznia, dużo bezpłatnych zajęć i bardzo fachowa kadra. Pozdrawiam szczególnie Panie: Renatę oraz Edytę.

Marina